RAY-BAN

  • oprawki do okularów Wrocław - Ray-Ban
  • Ray-Ban oprawki okularowe Wrocław
  • Ray-Ban to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek okularów przeciwsłonecznych, jak i opraw korekcyjnych.
  • Powstanie marki jest silnie związane z armią Stanów Zjednoczonych. W roku 1929 generał John MacCready złożył zamówienie na okulary, które miałyby chronić przed słońcem pilotów US Air Corp. Dzięki temu powstały okulary, które chroniły przed odbiciami światła na dużych wysokościach przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnego obrazu. Okulary posiadały charakterystyczną zieloną barwę, oraz kształt zwany jako Aviator. Okulary te weszły do publicznej sprzedaży w 1936 roku, a w rok później zarejestrowano nazwę Ray-Ban. Sama nazwa wywodząca się od angielskich słów „ray” (promień) i „ban” (zakaz,blokada) wskazywała na to, że są to okulary chroniące użytkownika przed światłem słonecznym.
  • Najbardziej cenionymi modelami stały się wspomniany już wcześniej Aviator, ale również Clubmaster oraz Wayfarer, który powstał w latach 50. XX wieku i do dzisiaj cieszy się bardzo dużym powodzeniem.
  • Okulary Ray – Ban bardzo często są wykorzystywane podczas produkcji filmowych i są bardzo chętnie noszone przez celebrytów, np. Toma Cruisa, Sylvestera Stallone, George Michela, Boba Dylana.
  • Właśnie od wpływem przemysłu filmowego zaczęto postrzegać okulary nie tylko jako praktyczną ochronę przed słońcem, ale również dodatek modowy.
  • W latach 70. XX wieku rozszerzono ofertę okularów Ray-Ban o oprawy korekcyjne. Wykorzystano w ich przypadku wzornictwo znane wcześniej z okularów przeciwsłonecznych, co okazało się bardzo dobrym pomysłem, gdyż najlepiej sprzedawały się oprawy korekcyjne właśnie w kształtach Wayfarer i Aviator.
  • Okulary marki Ray-Ban do dnia dzisiejszego cieszą się niesłabnącą popularnością, gdyż łączą prostotę z ekstrawagancją oraz elementami elegancji.
  • Z kolei w 2007 roku marka Ray-Ban zaprezentowała plan słynnej ogólnoświatowej kampanii: NEVER HIDE. Kampania ta miała odświeżyć i uatrakcyjnić okulary Ray-Ban zwłaszcza wśród ludzi młodych. NEVER HIDE stało się hasłem kampanii o tej samej nazwie, gdyż skutecznie przedstawia ono sedno okularów Ray-Ban, czyli bycie w centrum uwagi, a nie ukrywanie się pod nimi. Co ciekawe marka RayBan wykorzystała w niej człowieka, który zgodził się wytatuować sobie na twarzy model okularów Wayfarer. Choć było to dość szokujące, to wywołało zamierzony skutek, a więc zwiększyło zainteresowanie marką.
Oprawki dostępne w:
Renoma done
Magnolia done
Aleja Bielany done
Silesia highlight_off

Szybki kontakt

optyk Wrocław

Świdnicka 40,

50-024 Wrocław

Parter

Tel.: 71 307 11 06

oprawki do okularów Wrocław

Legnicka 58,

54-204 Wrocław

Parter (obok Sephora)

Tel.: 71 307 26 66

optyk Wrocław

ul. Czekoladowa 7-9,

55-040 Bielany

Wrocławskie

Parter (obok TK Maxx)

Tel.: 71 307 03 24

optyk Katowice

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Parter (obok strefy restauracyjnej)

Tel.: 32 307 00 61

E-mail: silesia@designoptyk.com

optyk Poznań

ul. Półwiejska 42

61-888 Poznań

Pasaż poziom +1 (na przeciwko MaxMary)

Tel.: 61 307 00 12

Newsletter

Cookies settings