Blog

Masunga

17Gru/2019

Masunga

Oprawy okularowe japońskiej marki Masunaga są dostępne w naszym salonie od maja i już podbiły serca wielu! Dlaczego? Ponieważ to niekwestionowane dzieła sztuki!

„Produkujemy doskonałe okulary. Chcemy osiągnąć zysk, jeśli możemy, ale nie wahamy się ponieść straty. Zawsze myślimy o produkcji doskonałych okularów“

Cała historia rozpoczęła się w 1905 roku, kiedy twórca marki Gozaemon Masunaga sprowadził wykwalifikowanych rzemieślników z Osaki i Tokio do swojego rodzinnego miasta - Fukui. Celem było założenie pierwszej w tym rejonie manufaktury okularów, która miała wpłynąć na rozwój gospodarki.

Początki były dosyć trudne, jednak bardzo szybko marka zyskała rozgłos. W 1933 roku firma wykonała okulary dla samego cesarza Japonii. Jakość opraw okularowych zachwyciła wszystkich i na długi czas stała się niedoścignionym wzorem dla optyków.

Oprawy do dnia dzisiejszego tworzone są ręcznie w aż 200 etapach. Masunaga Optical jest jedyną firmą w całej Japonii, która posiada własną fabrykę odpowiedzialną za wszystkie procesy wytwarzania, poczynając od surowców po produkcję i wykończenie. Dlatego, kiedy powstaje zupełnie nowy model i po zakończeniu żmudnej produkcji okazuje się, że nie jest wygodny, problem zostanie niezwłocznie skorygowany w kolejnym procesie jego produkcji. Co obrazuje doskonałość, do której niezwłocznie dąży marka MASUNAGA.

Materiały, wykorzystywane przez Masunagę to przede wszystkim acetat i tytan. W edycjach limitowanych pojawia się srebro, 18-karatowe złoto oraz drewno bambusowe. Całość dopełniają wykwintne zdobienia.

Obecnie za design marki Masunaga odpowiada znany projektant Kenzo Takada. Każda oprawa z jego kolekcji, jest w pewien sposób przez niego “podpisana”, ponieważ na zakończeniu zausznika pojawia się wizerunek kwiatu - dzwonka.

Kwiat ten jest herbem rodu Pana Kenzo :)

Po więcej ciekawostek ukrytych w detalu zapraszamy do naszego salonu DesignOptyk w Renomie.

Musicie to zobaczyć sami!!

Szybki kontakt

optyk Wrocław

Świdnicka 40,

50-024 Wrocław

Poziom +2

Tel.: 71 307 11 06

oprawki do okularów Wrocław

Legnicka 58,

54-204 Wrocław

Poziom +1 (obok Zary)

Tel.: 71 307 26 66

optyk Wrocław

ul. Czekoladowa 7-9,

55-040 Bielany

Wrocławskie

Parter (obok TK Maxx)

Tel.: 71 307 03 24

Newsletter