Blog

A może w nowym roku nowe okulary?

07Sty/2019

A może w nowym roku nowe okulary?

Jak to mówią przyzwyczajenie drugą naturą i często zdarza się wśród klientów gabinetów okulistycznych, że te same okulary są noszone przez wiele miesięcy, a nawet lat!

A przecież nasze oczy, tak jak i reszta naszego ciała podlega nieustającym zmianom. Wpływ na to mają nie tylko czynniki genetyczne, ale też warunki w jakich żyjemy, nasza praca – konieczność długotrwałej pracy przy komputerze, czy też długotrwałe oglądanie filmów, informacji – o zgrozo! w telefonach komórkowych.

Zatem postanowienie noworoczne – NOWE OKULARY!

Delicate Oprawki Wrocław

I tu parę słów o wskazaniach medycznych. Jak już zostało wspomniane wcześniej, noszenie tych samych okularów przez długi czas nie jest dobre z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest poprawa zdolności skupiającej soczewki. W wyniku regularnego stosowania korekcji wzroku może okazać się, że oczy nie potrzebują już okularów o tak dużej zdolności skupiającej. W tym przypadku powinieneś okulary wymienić na nieco słabsze (oczywiście o tym powinien zadecydować okulista), lub całkowicie przestać je nosić. Drugi przypadek jest niestety gorszy. Wraz z wiekiem oraz w wyniku predyspozycji genetycznych stan twojego wzroku może się pogorszyć, przez co konieczna będzie wymiana okularów na silniejsze (o większej zdolności skupiającej lub rozpraszającej).

Dodatkowo co roku zmieniają się trendy w modzie i dotyczy to również mody okularowej. :) Dziś okulary to nie tylko konieczność podyktowana względami zdrowotnymi, ale dodatek będący dopełnieniem naszej stylizacji, Ba! Biżuteria, ale i akcent podkreślający nasz charakter i osobowość. Okulary noszone na co dzień po dłuższym czasie nam się nudzą i nie zwracamy na nie większej uwagi. A przecież okulary to integralna część twarzy, które zajmuje jej dużą część. Rodzaj okularów nadaje znaczenie temu, w jaki sposób postrzegają cię ludzie. Oprawki duże oraz okrągłe dodają w oczach innych inteligencji oraz ogłady. Prostokątne i drobne natomiast mogą sprawić, że zostaniesz zakwalifikowany jak specjalista komputerowy, mimo że nigdy nie miałeś zbyt dużej styczności ze sprzętem komputerowym. Przeciwsłoneczne modele zwiększą twoją pewność siebie, a osoby wokół na pewno to dostrzegą. Nowe okulary nie tylko odmienią wygląd twojej twarzy, ale również pozwolą przeżywać codzienność jako zupełnie inna osoba!

Sensual Oprawki Wrocław

Nowy rok wcale nie musi oznaczać konieczności pozbycia się starych okularów. Znakomitym pomysłem może okazać się stworzenie domowej kolekcji oprawek w najróżniejszych wzorach oraz kolorach, które pasują do każdej stylizacji.

Na koniec, pamiętajmy, że nowe okulary, zwłaszcza w przypadku takich o większej ilości dioptrii, mogą powodować delikatny dyskomfort w trakcie pierwszych kilku dni. Absolutnie nie powinieneś się tym martwić. Takie dolegliwości wywołane są tym, że wzrok przystosowuje się do nowych soczewek korekcyjnych. Jednak w dłuższej perspektywie są okazją do poprawienia własnej strefy komfortu, nie tylko w zakresie naszego wyglądu, ale przede wszystkim jakości widzenia. :)

Zatem zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów Design Optyk!

Szybki kontakt

optyk Wrocław

Świdnicka 40,

50-024 Wrocław

Parter

Tel.: 71 307 11 06

oprawki do okularów Wrocław

Legnicka 58,

54-204 Wrocław

Parter (obok Sephora)

Tel.: 71 307 26 66

optyk Wrocław

ul. Czekoladowa 7-9,

55-040 Bielany

Wrocławskie

Parter (obok TK Maxx)

Tel.: 71 307 03 24

optyk Katowice

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Parter (obok strefy restauracyjnej)

Tel.: 32 307 00 61

E-mail: silesia@designoptyk.com

optyk Poznań

ul. Półwiejska 42

61-888 Poznań

Pasaż poziom +1 (na przeciwko MaxMary)

Tel.: 61 307 00 12

Newsletter

Cookies settings