Blog

Opto...  co?!  Optometrysta!

17Lip/2018

Opto... co?! Optometrysta!

Najczęściej, gdy czujemy pogorszenie widzenia nasze pierwsze kroki kierujemy do okulisty.I to prawda – jego wybór jest słuszny w zakresie leczenia chorób oczu. Jednak często słyszymy, szczególnie w salonach optycznych, że badanie wzroku wykonuje optometrysta –"Jak to? Opto...co?! To nie okulista?"

Optometrysta to specjalista w wąskiej dziedzinie jaką jest usprawnienie procesu widzenia. To fachowiec, który perfekcyjnie zajmie się odpowiednim doborem korekcji. W trakcie badania stosuje techniki i szereg testów pozwalających na dokładniejsze określenie korekcji. Nie jest to lekarz, więc nie zajmuje się chorobami oczu. Jeśli natomiast podczas badania zobaczy zmiany w gałce ocznej, na pewno pokieruje nas do odpowiedniego specjalisty.

Z optometrią związana jest optometryczna terapia widzenia. Jest to terapia całej drogi jaką pokonuje informacja wzrokowa od oka do mózgu. Niewłaściwe ustawienie oczu czy zaburzenia podstawowych funkcji wzrokowych często wynika z zaburzeń przewodzenia bodźca wzrokowego. Zatem badanie u tego specjalisty daje nam gwarancję w zakresie ochrony i usprawnienia procesu widzenia. Gdy więc usłyszymy, że będzie badał nas optometrysta – bez obaw "jesteśmy w dobrych rękach"!

Trochę inaczej wygląda to u małych i tych trochę większych pacjentów. Dzieci bowiem majązdolność akomodacji i aby dobrać właściwą korekcję konieczne jest zakraplanie oczu i to właśnie przez lekarza okulistę. Mając wykonane badania i określoną korekcję można wybrać się do salonu po wybór oprawki i szkieł.

Na koniec dodam, że w naszych salonach mamy wykwalifikowaną i profesjonalną kadrę optometrystów oraz szeroki wybór opraw i szkieł. A dla naszych maluchów i młodzieży duży wybór opraw w Centrum Aleja Bielany. Zapraszamy!!!

Szybki kontakt

optyk Wrocław

Świdnicka 40,

50-024 Wrocław

Parter

Tel.: 71 307 11 06

oprawki do okularów Wrocław

Legnicka 58,

54-204 Wrocław

Parter (obok Sephora)

Tel.: 71 307 26 66

optyk Wrocław

ul. Czekoladowa 7-9,

55-040 Bielany

Wrocławskie

Parter (obok TK Maxx)

Tel.: 71 307 03 24

optyk Katowice

ul. Chorzowska 107

40-101 Katowice

Parter (obok strefy restauracyjnej)

Tel.: 32 307 00 61

E-mail: silesia@designoptyk.com

Newsletter